Сб, 31.10.2020, 20:53
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
MOH
департамент О і Н
НМК ПТО
ано
зно
метод сайт ФЦПТО
педпреса
Вчитель-вчителю
кабінет хімії
Інформатику
we are one
Статистика
Новини закладу
освіта і наука

Творча група викладачів ФЦПТО пропонує нову підбірку краєзнавчих матеріалів «Моя Фастівщина», які можна використовувати на уроках гуманітарного спрямування, на виховних годинах, при організації квестів.

   

   

    

 

 План роботи творчої групи викладачів  на 2015-2016 навчальний рік  

№ з/п

                                     Зміст  роботи

Термін виконання

Відповідальний

1

Організація та проведення  низки заходів з питання  підготовки педагогів до патріотичного виховання дітей у навчальному закладі.

Вересень          

   2015 р.

Члени групи

2

Укладання інформаційного довідника

« Цікаві факти про Україну»

  Грудень

    2015 р.

Жаворонкова О.Г.

3

Організація системи екскурсій,  відвідування визначних місць та ознайомлення з пам’ятками історії та культури Фастівщини.

Постійно

Склярова В.А.

Папенко О.В.

 

4

Залучення  учнів, батьків та педагогічного  колективу  до пошуку, охорони, збереження народної культурної ,  літературної і громадської спадщини Фастівщини.

Постійно

Члени групи

5

Добірка виставкових матеріалів: Пам’ятаємо про трагічні події в історії України

 Листопад

   2015 р.

Склярова В.А.

6

Розробка та апробування   тематичних виховних годин, конференцій, семінарів, круглих столів тощо для учнів центру на тему: «Минуле, теперішнє та майбутнє у вчинках та діяннях українців»

Постійно

Члени групи

7

Підготовка і проведення заходів з відзначення свят українського літературно-мистецького життя

Постійно

Жаворонкова О.Г.

Папенко О.В.

8

Залучення  учнів, батьків та педагогічного  колективу  до пошуку, охорони, збереження народної культурної ,  літературної і громадської спадщини Фастівщини.

Постійно

Члени групи

 

9

Проведення тематичних заходів, присвячених героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України.

Постійно

Члени групи

10

Укладання пакету навчально-методичних розробок за результатами роботи творчої групи вчителів.

Травень

  2016 р.

Члени групи

 

                                      Тематика засідань творчої групи вчителів ФЦПТО

                                                               на 2015 - 2016 навчальний рік

              

  І засідання                                                        Вересень

1. Виявлення концептуальних підходів і розкриття організаційно-змістових засад національно-патріотичного виховання підлітків у професійно-технічному навчальному закладі.

2. Організація та проведення  низки заходів з питання  підготовки педагогів до патріотичного виховання дітей у навчальному закладі.   

 

ІІ засідання                                                          Грудень

1. Укладання інформаційного довідника « Цікаві факти про Україну»

2. Добірка виставкових матеріалів: Пам’ятаємо про трагічні події в історії України

                                                                            

 ІІІ засідання                                                       Березень

1. Організація у навчальному закладі виставки фото та архівних документів, що ілюструють становлення та розвиток української державності.

2. Узагальнення досвіду роботи членів творчої групи: розробка методичних рекомендацій та порад щодо впровадження у практику роботи різних форм і методів національно-патріотичного виховання

 

  ІV  засідання                                                        Травень

1.  Укладання пакету методичних рекомендацій з організації занять, сюжетно-рольових ігор, творчих конкурсів, сценаріїв свят з національно-патріотичної тематики.

Про роботу творчої групи вчителів ФЦПТО у 2014-15 рр.

 

Звіт про роботу творчої групи викладачів ФЦПТО 2014-2015

           Протягом 2014-2015 навчального року творча група працювала одразу у декількох напрямах з обраної проблеми: Впровадження нових форм і методів національно-патріотичного виховання учнів професійно-технічної освіти на уроках та в позаурочний час.

Глибоко вивчено стан досліджуваної проблеми в теорії та освітньо-виховній практиці. Опрацьовано правове поле, методичні рекомендації, досвід інших навчальних закладів.            

Колективно було зібрано теоретичний банк даних, розроблено сценарії і проведено виховні заходи :

-   у розділі « Сторінки історії» - « Пам’яті героїв Крут»,  « Герої не вмирають»  ( за участю воїнів-афганців і воїнів АТО) ( додається презентація), « Шматочок хліба святого»   ( пам’яті жертв голодоморів); « Ми на вічнім шляху до Шевченка»,  «Я вибрала долю собі сама» ( до 85-річчя Ліни Костенко ), « Чорнобиль не має минулого часу»,« Пам’ятаємо. Перемагаємо» ( до Дня пам’яті та примирення), «Лицарі української незалежності»;

-  у розділі « Краєзнавство» -  «Зі скарбнички рідного народу. Народні символи України»;

« Андріївські вечорниці», «Іде Святий Миколай»,  «Розквітай же , рідна українська мово!», « Український народний одяг – складова духовної культури», «Історія Фастівщини – це частина історії України».

У розділі « Україна – це люди» укладено папку « Особистості, які стали патріотичною гордістю українського народу у галузі природничих наук», а також  представлено матеріали про письменників-патріотів.

Укладено ґрунтовну збірку «Письменники-краяни» .

У розділі «Люди твої,  Фастівщино» зібрано матеріали про поета і мецената

В. Косовського ( презентація додається), про активних учасників національного руху на Фастівщині в часи Другої світової війни Петра Онищенка та  його дружину  - відому поетесу Ольгу Онищенко; про видатного педагога, композитора і культурно-освітнього діяча Кирила Стеценка. ( презентація додається).

Матеріали, зібрані і розроблені членами творчої групи, можна використовувати на виховних годинах та при розробці виховних справ.